Entity Webhook (1.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Active
bn: সক্রিয়

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
