Entity Webhook (1.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (46 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Value
es: Valor

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Yes
es: Sí

en: Edit
es: Editar

en: Search
es: Buscar

en: None
es: Ninguno

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Label
es: Etiqueta

en: Schedule
es: Tarea programada

en: Path
es: Ruta

en: Event
es: Evento

en: Subscriptions
es: Suscripciones

en: Created
es: Creado

en: Active
es: Activo

en: Conditions
es: Condiciones

en: N/A
es: N/D

en: Events
es: Eventos

en: Provider
es: Proveedor

en: Pattern
es: Patrón

en: Replacement
es: Sustituto

en: Operation
es: Operación

en: API key
es: Clave del API

en: Replace
es: Reemplazar

en: Changed
es: Modificado

en: Subscription
es: Suscripción

en: Services
es: Servicios

en: Manage subscriptions
es: Gestionar suscripciones

en: Identifier
es: Identificador

en: Path is required.
es: La ruta es necesaria.

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Destination URL
es: URL de destino

en: - Select -
es: – Seleccionar –

en: Bundle
es: Paquete

en: Verification
es: Verificación

en: Entity Type
es: Tipo de entidad

en: Entity ID
es: ID de entidad

en: Entity Bundle
es: Paquete de Entidad

en: Field mappings
es: Asignaciones de campos

en: Endpoints
es: Puntos finales

en: Event name
es: Nombre del evento

en: View Mode
es: Modo de visualización

en: Query parameter
es: Parámetro de consulta
