Entity Webhook (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Label
fr: Libellé

en: Schedule
fr: Planning

en: Path
fr: Chemin

en: Event
fr: Évènement

en: Subscriptions
fr: Abonnements

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Events
fr: Évènements

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Pattern
fr: Motif

en: Replacement
fr: Remplacement

en: Operation
fr: Opération

en: API key
fr: Clé d'API

en: Replace
fr: Remplacer

en: Changed
fr: Modifié

en: Subscription
fr: Abonnement

en: Manage subscriptions
fr: Gérer les abonnements

en: Identifier
fr: Identifiant

en: Path is required.
fr: Le chemin est obligatoire

en: Machine name
fr: Nom système

en: Destination URL
fr: URL de destination

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Shared secret
fr: Clé secrète partagée

en: Source Type
fr: Type de source

en: Bundle
fr: Type

en: Verification
fr: Vérification

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Payload
fr: Charges

en: Entity Bundle
fr: Paquet d'Entité

en: Field mappings
fr: Correspondances de champ

en: Endpoints
fr: Extrémités

en: View Mode
fr: Mode d'affichage

en: Target Entity Type
fr: Type d'entité cible

en: Query parameter
fr: Paramètre de requête

en: Attempt
fr: Tentative

en: Timestamp Format
fr: Format d'horodatage
