Entity Webhook (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Label
hi: लेबल

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Conditions
hi: शर्तें

en: N/A
hi: एन / ए

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Pattern
hi: नमूना

en: Operation
hi: काम

en: Changed
hi: बदल गया

en: Identifier
hi: पहचान

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Bundle
hi: पोटली

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी
