Entity Webhook (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Value
id: Nilai

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: - None -
id: - Tiada -

en: Path
id: Jalur

en: Event
id: Acara

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Conditions
id: Kondisi

en: N/A
id: T/T

en: Events
id: Acara

en: Provider
id: Penyedia

en: Pattern
id: Pola

en: Operation
id: Operasi

en: API key
id: Kunci API

en: Replace
id: Tiban

en: Changed
id: Berubah

en: Services
id: Layanan

en: Identifier
id: Pengenal

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Bundle
id: Bundel

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Query parameter
id: Parameter kueri
