Entity Webhook (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Label
it: Etichetta

en: Schedule
it: Pianifica

en: Path
it: Percorso

en: Event
it: Evento

en: Subscriptions
it: Iscrizioni

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Conditions
it: Condizioni

en: N/A
it: N/D

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Pattern
it: Modello

en: Operation
it: Operazione

en: Replace
it: Sostituzione

en: Changed
it: Modificato

en: Identifier
it: Identificativo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Destination URL
it: URL di destinazione

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Payload
it: Contenuto

en: Field mappings
it: Mappatura campi

en: Query parameter
it: Parametro query
