Entity Webhook (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: - None -
ja: - なし -

en: Label
ja: ラベル

en: Schedule
ja: スケジュール

en: Path
ja: パス

en: Event
ja: イベント

en: Subscriptions
ja: 配信登録

en: Created
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Conditions
ja: 条件

en: Events
ja: イベント

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Pattern
ja: パターン

en: Replacement
ja: 置換

en: Operation
ja: 操作

en: Replace
ja: 置換

en: Changed
ja: 変更済

en: Subscription
ja: 配信登録

en: Services
ja: サービス

en: Manage subscriptions
ja: 配信登録の管理

en: Identifier
ja: 識別子

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Destination URL
ja: リンク先URL

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Source Type
ja: ソースタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Field mappings
ja: フィールドマッピング

en: Query parameter
ja: クエリパラメーター
