Entity Webhook (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: None
nl: Geen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Schedule
nl: Inplannen

en: Path
nl: Pad

en: Event
nl: Evenement

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: Conditions
nl: Voorwaarden

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Events
nl: Evenementen

en: Pattern
nl: Patroon

en: Operation
nl: Bewerking

en: API key
nl: API-sleutel

en: Replace
nl: Vervangen

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Subscription
nl: Inschrijving

en: Services
nl: Diensten

en: Manage subscriptions
nl: Inschrijvingen beheren

en: Identifier
nl: Identificatiemiddel

en: Path is required.
nl: Pad is verplicht.

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Destination URL
nl: URL bestemming

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Shared secret
nl: Gedeeld geheim

en: Bundle
nl: Bundel

en: Verification
nl: Verificatie

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Payload
nl: Inhoud

en: Field mappings
nl: Veld toewijzingen

en: Endpoints
nl: Eindpunten

en: Event name
nl: Evenementnaam

en: Header name
nl: Kopnaam

en: Query parameter
nl: Query-parameter

en: Attempt
nl: Poging
