Entity Webhook (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (46 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: None
ru: Нет

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Label
ru: Метка

en: Schedule
ru: Расписание

en: Path
ru: Путь

en: Event
ru: Событие

en: Subscriptions
ru: Подписки

en: Created
ru: Создано

en: Active
ru: Активно

en: Conditions
ru: Условия

en: N/A
ru: Н/Д

en: Events
ru: Мероприятия

en: Provider
ru: Поставщик

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Replacement
ru: Замена

en: Operation
ru: Действие

en: API key
ru: API-ключ

en: Replace
ru: Заменить

en: Changed
ru: Изменение

en: Subscription
ru: Подписка

en: Services
ru: Службы

en: Manage subscriptions
ru: Управление подписками

en: Identifier
ru: Идентификатор

en: Path is required.
ru: Путь потребовался.

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Destination URL
ru: URL назначения

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Source Type
ru: Тип источника

en: Bundle
ru: Набор

en: Verification
ru: Подтверждение

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Payload
ru: Полезная нагрузка

en: Entity Bundle
ru: Подтип сущности

en: Field mappings
ru: Соотвествие полей

en: Query parameter
ru: Параметр запроса
