Entity Webhook (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Label
tr: Etiket

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Path
tr: Yol

en: Event
tr: Olay

en: Subscriptions
tr: Abonelikler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Active
tr: Etkin

en: Conditions
tr: Koşullar

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Operation
tr: İşlem

en: Replace
tr: Değiştir

en: Changed
tr: Değişti

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Endpoint
tr: Uç nokta

en: Field mappings
tr: Alan eşlemeleri

en: Endpoints
tr: Uçlar

en: Query parameter
tr: Sorgu parametresi
