Entity Webhook (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (52 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Label
uk: Мітка

en: Schedule
uk: Розклад

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Event
uk: Подія

en: Subscriptions
uk: Підписки

en: Created
uk: Створено

en: Active
uk: Активно

en: Conditions
uk: Умови

en: N/A
uk: Н/Д

en: Events
uk: Події

en: Provider
uk: Постачальник

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Replacement
uk: Заміна

en: Operation
uk: Дія

en: API key
uk: Ключ API

en: Replace
uk: Замінити

en: Changed
uk: Змінено

en: Subscription
uk: Підписка

en: Services
uk: Служби

en: Manage subscriptions
uk: Керувати підписками

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Path is required.
uk: Шлях є обов’язковим.

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Destination URL
uk: Адреса призначення

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Source Type
uk: Тип джерела

en: Bundle
uk: Пакет

en: Verification
uk: Перевірка

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Endpoint
uk: Кінцева точка

en: Payload
uk: Корисне навантаження

en: Entity Bundle
uk: Пакет сутності

en: Field mappings
uk: Відповідності полів

en: Event name
uk: Назва події

en: View Mode
uk: Режим перегляду

en: Header name
uk: Назва заголовку

en: Query parameter
uk: Параметр запиту

en: Timestamp Format
uk: Формат мітки часу
