Entity Workflow (2.0.0-beta5) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Approve
tr: Onayla

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Closed
tr: Kapalı

en: Log
tr: Günlük kayıtları

en: none
tr: hiçbiri

en: Open
tr: Açık

en: States
tr: Durumlar

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Published
tr: Yayında

en: State
tr: Durum

en: Default state
tr: Öntanımlı durum

en: Approved
tr: Onaylı

en: Change
tr: Değiştir

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Transition
tr: Geçiş

en: Workspace
tr: Çalışma alanı

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Locked
tr: Kilitli

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Current state
tr: Şimdiki durum

en: Bundles
tr: Paketler

en: Draft
tr: Taslak

en: Bundle ID
tr: Paket kimliği

en: Transitions
tr: Geçişler

en: New draft
tr: Yeni taslak

en: Entity types
tr: Varlık tipleri

en: Briefly describe the changes you have made.
tr: Yaptığınız değişiklikleri kısaca açıklayın.

en: This workflow applies to:
tr: Bu iş akışı aşağıdakiler için geçerlidir:

en: There are no entity types.
tr: Varlık tipi yok.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
tr: Taslak

[ctx: Workflow state label]
en: Published
tr: Yayında

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
tr: Yayınla
