Entity Workflow (2.0.0-beta6) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Title
pt: Título

en: Approve
pt: Aprovar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Closed
pt: Fechado

en: Log
pt: Registro

en: none
pt: nenhum

en: Open
pt: Aberto

en: States
pt: Estados

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Published
pt: Publicado

en: N/A
pt: N/D

en: State
pt: Estado

en: Default state
pt: Estado padrão

en: Approved
pt: Aprovado

en: Change
pt: Mudar

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Transition
pt: Transição

en: Workspace
pt: Área de trabalho

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: Execute
pt: Executar

en: Locked
pt: Bloqueado

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Current state
pt: Estado atual

en: Previous state
pt: Estado anterior

en: Bundles
pt: Empacotar

en: Draft
pt: Rascunho

en: Bundle ID
pt: ID do Pacote

en: Transitions
pt: Transições

en: New draft
pt: Novo rascunho

en: Entity types
pt: Tipos de entidade

en: Briefly describe the changes you have made.
pt: Descreva resumidamente as mudanças feitas.

en: This workflow applies to:
pt: Este fluxo de trabalho se aplica a:

en: There are no entity types.
pt: Não existem nenhum tipo de entidades.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
pt: Rascunho

[ctx: Workflow state label]
en: Published
pt: Publicado

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
pt: Publicar
