Entity Workflow (2.0.0-beta6) - en to th translation catalogue (16 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Approve
th: อนุมัติ

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: Log
th: บันทึกข้อความ

en: none
th: ไม่มี

en: Open
th: เปิด

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: N/A
th: ไม่มี

en: State
th: รัฐ

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: Briefly describe the changes you have made.
th: อธิบายการเปลี่ยนแปลงที่คุณได้ทำ
