Entity Workflow (2.0.0-beta6) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Approve
uk: Схвалити

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Closed
uk: Закрито

en: Log
uk: Журнал

en: none
uk: немає

en: Open
uk: Відкрито

en: States
uk: Стани

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Published
uk: Опубліковано

en: N/A
uk: Н/Д

en: State
uk: Стан

en: Default state
uk: Стан за замовчуванням

en: Approved
uk: Схвалено

en: Change
uk: Змінити

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Transition
uk: Перехід

en: Workspace
uk: Робоча область

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: Execute
uk: Виконати

en: Locked
uk: Заблоковано

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Current state
uk: Поточний стан

en: Previous state
uk: Попередній стан

en: Bundles
uk: Пакети

en: Draft
uk: Чернетка

en: Bundle ID
uk: ID пакета

en: Transitions
uk: Переходи

en: New draft
uk: Нова чернетка

en: Entity types
uk: Типи сутностей

en: Briefly describe the changes you have made.
uk: Коротко опишіть внесені зміни.

en: Source entity ID
uk: ID вихідної сутності

en: This workflow applies to:
uk: Цей документообіг стосується:

en: There are no entity types.
uk: Типи сутностей відсутні

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
uk: Чернетка

[ctx: Workflow state label]
en: Published
uk: Опубліковано

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
uk: Опублікувати
