Entityblock (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Enabled
ru: Включено

en: Block title
ru: Заголовок блока

en: Field types
ru: Типы полей

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: View modes
ru: Режимы отображения
