Entityblock (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Enabled
it: Attivato

en: Block title
it: Titolo del blocco

en: Field types
it: Tipi di campo

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: View modes
it: View mode
