Entityblock (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Title
pt: Título

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Block title
pt: Título do bloco

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: View modes
pt: Modos de exibição

en: Available view modes
pt: Modos de visualização disponíveis
