Entity Group Field (1.0.0-rc1) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Groups
fr: Groupes

en: Group
fr: Groupe

en: Remove
fr: Retirer

en: Edit
fr: Modifier

en: Help text
fr: Texte d'aide

en: Required
fr: Requis

en: Label
fr: Libellé

en: Group name
fr: Nom du groupe

en: Restore
fr: Restaurer

en: Group memberships
fr: Abonnements du groupe

en: Collapse
fr: Replier

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Weight for row @number
fr: Poids pour la ligne @number

en: @name field is required.
fr: Le champ @name est requis.

en: List of @type values
fr: Liste de valeurs @type

en: Tokens for lists of @type values.
fr: Jetons (tokens) pour les listes de valeurs @type.

en: Link to the entity
fr: Lien vers l'entité

en: Confirm removal
fr: Confirmer le retrait

en: @label tokens.
fr: @label jetons.

en: @type type with delta @delta
fr: Type @type avec le delta @delta
