Entity Group Field (2.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Groups
uk: Групи

en: Group
uk: Група

en: Remove
uk: Вилучити

en: Edit
uk: Редагувати

en: Help text
uk: Текст довідки

en: Multiple
uk: Декілька значень

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Label
uk: Мітка

en: Group name
uk: Назва групи

en: Restore
uk: Відновити

en: Group memberships
uk: Членство в групах

en: Collapse
uk: Згорнути

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Weight for row @number
uk: Вага рядку @number

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: List of @type values
uk: Перелік значень типу @type

en: Tokens for lists of @type values.
uk: Замінники для списків значень @type.

en: Link to the entity
uk: Посилання до сутності

en: @label tokens.
uk: Замінники @label.

en: @type type with delta @delta
uk: Тип @type з дельтою @delta
