Entity Query API (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Path
hi: मार्ग

en: Web services
hi: वेब सेवाएं
