Entity Query API (8.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Path
hu: Útvonal

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Entity Type
hu: Entitástípus
