Entity Query API (8.x-1.0-alpha7) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Path
fr: Chemin

en: Web services
fr: Services Web

en: Entity Type
fr: Type d'entité
