Entity Query API (8.x-1.0-alpha7) - en to mr translation catalogue (6 entries)

en: Operations
mr: कृती

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Path
mr: रस्ता
