Entityqueue (8.x-1.10) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Remove
ar: حذف

en: Edit
ar: تحرير

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Add item
ar: أضف رابطا

en: ID
ar: المعرف ID

en: Configure
ar: ضبط

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Items
ar: أخبار

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Clear
ar: مسح

en: Target type
ar: نوع الهدف

en: Entity
ar: الكيان

en: Changed
ar: تم التغير

en: Reverse
ar: عكس

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundles
ar: حزم

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Publishing status
ar: حالة النشر

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: Weight for row @number
ar: وزن السطر @number

en: Link label to the referenced entity
ar: تسمية الرابط بناء على الكيان المرجعي

en: Change handler
ar: تغيير المعالج

en: Default translation
ar: الترجمة الافتراضية

en: Revision user
ar: مستخدم المراجعة

en: The time that the current revision was created.
ar: الوقت الذي تم فيه إنشاء المراجعة الحالية.

en: The user ID of the author of the current revision.
ar: معرّف المستخدم (UID) لكاتب المراجعة الحالية.

en: - Restricted access -
ar: - الوصول المقيد -

[ctx: Plural]
en: Enabled
ar: مفعَّلة

en: Entity reference selection plugin settings
ar: إعدادات ملحق اختيار مرجع الكيان

en: A flag indicating whether this is the default translation.
ar: علامة منطقية تحدد ما إذا كانت هذه هي الترجمة الافتراضية.

en: Revision translation affected
ar: ترجمة المراجعة المتأثرة

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة.

en: @title (value @number)
ar: @title (القيمة @number)

en: Default revision
ar: المراجعة الافتراضية

en: A boolean indicating the published state.
ar: معامل منطقي يوضح حالة النشر.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
ar: علامة منطقية تحدد ما إذا كانت هذه مراجعة افتراضية عند حفظها.
