Entityqueue (8.x-1.2) - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Remove
ro: Elimină

en: Edit
ro: Editați

en: Name
ro: Nume

en: Add item
ro: Adaugă element

en: Configure
ro: Configurează

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Items
ro: Articole

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Clear
ro: Elimină

en: Target type
ro: Tipul țintei

en: Entity
ro: Entitate

en: Changed
ro: Schimbat

en: Reverse
ro: Inversează

en: About
ro: Despre

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Bundle
ro: Pachet

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Machine name: @name
ro: Nume mașină: @name

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: @count item | @count items
ro[0]: @count articole
ro[1]: @count de articole

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: Link label to the referenced entity
ro: Legați eticheta către entitatea de referință

en: Link to the referenced entity
ro: Legătură la entitatea de referință

en: Change handler
ro: Schimbați handler-ul

en: Default translation
ro: Traducere implicită

en: Revision user
ro: Utilizatorul revizuirii

en: Briefly describe the changes you have made.
ro: Descrieți pe scurt modificările pe care le-ați făcut.

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: The time that the current revision was created.
ro: Momentul în care revizia curentă a fost creată.

en: The user ID of the author of the current revision.
ro: ID-ul de utilizator al autorului reviziei curente.

en: - Restricted access -
ro: - Acces restricționat -

[ctx: Plural]
en: Disabled
ro: Dezactivat

[ctx: Plural]
en: Enabled
ro: Activat

en: Entity reference selection plugin settings
ro: Setări pentru extensia de selectare a referinţei către o entitate

en: A flag indicating whether this is the default translation.
ro: Un marcaj care indică dacă aceasta este traducerea implicită.

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @title (value @number)
ro: @title (valoare @number)

en: Revision create time
ro: Ora revizuirii

en: Default revision
ro: Revizuire implicită

en: A boolean indicating the published state.
ro: Un boolean care indică starea publicată.
