Environments synchronization (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Development
it: Sviluppo

en: Name
it: Nome

en: Operation
it: Operazione

en: Definition
it: Definizione

en: Configurations
it: Configurazioni

en: Collection
it: Collezione

en: Config
it: Configurazione
