Environments synchronization (1.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Submit
oc: Sometre

en: Development
oc: Desvolopament

en: Name
oc: Nom

en: Operation
oc: Operacion

en: Definition
oc: Definicion
