Environments synchronization (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Submit
nl: Indienen

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Name
nl: Naam

en: Operation
nl: Bewerking

en: Definition
nl: Definitie

en: Collection
nl: Collectie

en: Environments
nl: Omgevingen

en: Config
nl: Instellen
