Environment Indicator (4.0.12) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Development
fa: توسعه

en: Description
fa: توضیحات

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Background Color
fa: رنگ پس زمینه

en: URL
fa: نشانی

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Color
fa: رنگ

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Toolbar
fa: نوار ابزار

en: Available actions:
fa: عملکردهای در دسترس
