Environment Indicator (4.0.14) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Description
bn: বিবরণ

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Color
bn: রং

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
