Environment Indicator (4.0.8) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Development
hi: उद्विकास

en: Description
hi: उल्लेख

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: URL
hi: यूआरएल

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Color
hi: रंग

en: Machine name
hi: मशीन नाम
