Environment Indicator (8.x-3.6) - en to ca translation catalogue (14 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Description
ca: Descripció

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Background Color
ca: Color del fons

en: Configure
ca: Configura

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Background color
ca: Color de fons

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Environment indicator
ca: Indicador d'entorn

en: Available actions:
ca: Accions disponibles:

en: Color for the indicator. Ex: #D0D0D0.
ca: Color de l'indicador. Ex: #D0D0D0.
