Ephoto Dam Addon (8.x-3.11) - en to ca translation catalogue (16 entries)

en: Image size
ca: Mida de la imatge

en: Version
ca: Versió

en: Size
ca: Mida

en: None
ca: Cap

en: Center
ca: Centre

en: Name
ca: Nom

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Media
ca: Multimèdia

en: Configuration
ca: Configuració

en: Align
ca: Alineació

en: Caption
ca: Subtítol

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Properties
ca: Propietats

en: Alternative text
ca: Text alternatiu
