Entity proximity select (Webform) (1.0.3) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: or
de: oder

en: No results found
de: Keine Suchergebnisse

en: Webform
de: Webformular

en: Country restriction
de: Länder-Beschränkung

en: Show all
de: Alle anzeigen

en: About
de: Über

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Alphabetical
de: Alphabetisch

en: Bundle
de: Subtyp

en: Show less
de: Weniger anzeigen

en: Sort method
de: Sortiermethode

en: Maximum suggestions
de: Max. Anzahl an Vorschläge

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Entity name
de: Entitätsname

en: Searching...
de: Suche ...

en: Country codes
de: Länderkürzel

en: Label field
de: Beschriftungsfeld

en: Search placeholder
de: Platzhalter für die Suche

en: Entity reference elements
de: Entitätsreferenzelemente
