Epsilon Harmony Connector (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Username
de: Benutzername

en: Author
de: Autor

en: Logs
de: Protokolleinträge

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Response
de: Antwort

en: Password
de: Passwort

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Client ID
de: Client-ID

en: Header
de: Kopfzeile

en: Method
de: Methode

en: Canada
de: Kanada

en: Configurations
de: Konfigurationen

en: Confirm Deletion
de: Löschung bestätigen

en: Status Code
de: Statuscode

en: Request
de: Anforderung

en: Secret Key
de: Geheimer Schlüssel

en: Created on
de: Erstellt am

en: Log ID
de: Protokoll-ID

en: Endpoint
de: Endpunkt

en: Message ID
de: Nachrichten-ID

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The Name of the associated user.
de: Der Name des zugehörigen Benutzers.

en: -select-
de: -auswählen-
