Extra Paragraph Types - en to pl translation catalogue (28 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Disable
pl: Wyłącz

en: None
pl: Brak

en: Center
pl: Środek

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Top
pl: Góra strony

en: Text
pl: Tekst

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Forward
pl: Do przodu

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Gallery
pl: Galeria

en: Mode
pl: Tryb

en: Loop
pl: Pętla

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Controls
pl: Kontrolki

en: Carousel
pl: Karuzela

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Speed
pl: Prędkość

en: Additional settings
pl: Dodatkowe ustawienia

en: Styles
pl: Style

en: Image Size
pl: Rozmiar obrazka

en: Auto height
pl: Automatyczna wysokość

en: Fixed width
pl: Stała szerokość

en: Touch
pl: Dotyk

en: Paragraphs
pl: Akapity
