Extra Paragraph Types - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Disable
ru: Отключить

en: None
ru: Нет

en: Center
ru: Центр

en: Settings
ru: Настройки

en: Top
ru: Вверху

en: Text
ru: Текст

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Forward
ru: Вперед

en: Bottom
ru: Снизу

en: Gallery
ru: Галерея

en: Mode
ru: Режим

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Loop
ru: Цикл

en: Navigation
ru: Навигация

en: Basic
ru: Основное

en: Controls
ru: Элементы управления

en: Carousel
ru: Карусель

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Auto
ru: Авто

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Speed
ru: Скорость

en: Additional settings
ru: Дополнительные настройки

en: Styles
ru: Стили

en: Desktop
ru: Десктоп

en: Image Size
ru: Размер изображения

en: Auto height
ru: Авто высота

en: Fixed width
ru: Фиксированная ширина

en: Responsive settings
ru: Адаптивные настройки

en: Gutter
ru: Канавка

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Tablet
ru: Планшет

en: Breakpoint
ru: Точка останова

en: Not created
ru: Не создано
