Extra Paragraph Types - en to uk translation catalogue (36 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Disable
uk: Вимкнути

en: None
uk: Немає

en: Center
uk: По центру

en: Settings
uk: Налаштування

en: Top
uk: Зверху

en: Text
uk: Текст

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Forward
uk: Вперед

en: Bottom
uk: Знизу

en: Gallery
uk: Галерея

en: Mode
uk: Режим

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Loop
uk: Цикл

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Basic
uk: Основні

en: Controls
uk: Елементи керування

en: Carousel
uk: Карусель

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Auto
uk: Авто

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Speed
uk: Швидкість

en: Additional settings
uk: Додаткові налаштування

en: Axis
uk: Вісь

en: Styles
uk: Стилі

en: Desktop
uk: Стільниця

en: Image Size
uk: Розмір зображення

en: Fixed width
uk: Фіксована ширина

en: Responsive settings
uk: Адаптивні налаштування

en: Inner
uk: Заповнення

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Tablet
uk: Планшет

en: Breakpoint
uk: Точка переходу

en: Force
uk: Сила

en: Not created
uk: Не створено
