Extra Paragraph Types - en to it translation catalogue (26 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Center
it: Centro

en: Default
it: Predefinito

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Top
it: In cima

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Bottom
it: In fondo

en: Custom
it: Personalizzato

en: Width
it: Larghezza

en: Medium
it: Medio

en: Loop
it: Iterazione

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Repeat
it: Ripeti

en: Hidden
it: Nascosto

en: Default width
it: Larghezza predefinita

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Overlay color
it: Colore sfumatura

en: Overlay opacity
it: Opacità sfumatura

en: About
it: Informazioni

en: Opacity
it: Opacità

en: Inherit
it: Eredita

en: Cover
it: Copertina

en: Cover Image
it: Immagine di copertina
