Entityqueue Scheduler Field (8.x-3.0) - en to ca translation catalogue (8 entries)

en: select
ca: selecciona

en: Top
ca: Part superior

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: start date
ca: data d'inici

en: end date
ca: data de fi

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
ca: La data %field és requerida. Introduïu una data en el format %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
ca: La data %field no és vàlida. Introduïu una data en el format %format.
