Entityqueue Scheduler Field (8.x-3.0) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: select
hi: चुने

en: Top
hi: ऊपर

en: ID
hi: आईडी

en: Bottom
hi: तल

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
hi: %field तारीख आवश्यक है। कृपया प्रारूप %format में एक तारीख दर्ज करें।

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
hi: %field दिनांक अमान्य है। कृपया %format प्रारूप में एक तारीख दर्ज करें।
