EPSCoR ERCore (8.x-1.0-beta18) - en to ru translation catalogue (123 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Pages
ru: Страницы

en: Status
ru: Статус

en: Register
ru: Регистрация

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Totals
ru: Всего

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Description
ru: Описание

en: On
ru: Вкл

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Categories
ru: Категории

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Country
ru: Страна

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Category
ru: Категория

en: Name
ru: Название

en: Book
ru: Книга

en: Default
ru: По умолчанию

en: Archive
ru: Архив

en: Program
ru: Программа

en: Programs
ru: Программы

en: Updated
ru: Обновлено

en: Component
ru: Компонент

en: Total
ru: Итого

en: Components
ru: Компоненты

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Picture
ru: Изображение

en: User
ru: Пользователь

en: Content type
ru: Тип материала

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Panels
ru: Панели

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Off
ru: Выкл

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Location
ru: Место

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Last access
ru: Последнее посещение

en: Node Title
ru: Заголовок материала

en: Volume
ru: Объем

en: Start Date
ru: Дата начала

en: End Date
ru: Дата окончания

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Address
ru: Адрес

en: Desc
ru: По убыванию

en: Events
ru: Мероприятия

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: End date
ru: Дата окончания

en: Other
ru: Другое

en: Last
ru: Последний

en: Published?
ru: Опубликовано?

en: First Name
ru: Имя

en: Last Name
ru: Фамилия

en: City
ru: Город

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Full
ru: Полный

en: Male
ru: Мужской

en: Female
ru: Женский

en: Authored on
ru: Создан в

en: File Upload
ru: Загрузка файла

en: Upload file
ru: Загрузить файл

en: Token
ru: Токен

en: First
ru: Первый

en: author
ru: автор

en: White
ru: Белый

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Upload File
ru: Закачать файл

en: Apply
ru: Применить

en: Participants
ru: Участники

en: Publications
ru: Публикации

en: Abstract
ru: Абстрактный

en: Postal Code
ru: Почтовый индекс

en: Administrator
ru: Администратор

en: Full Name
ru: Полное имя

en: Panel
ru: Панель

en: Offset
ru: Пропустить

en: Filter Type
ru: Тип фильтра

en: Guest
ru: Гость

en: Presentation
ru: Представление

en: Dates
ru: Даты

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Publication
ru: Публикация

en: Citation
ru: Цитата

en: Credentials
ru: Полномочия

en: Parent ID
ru: ID родителя

en: Primary
ru: Первичный

en: Collaboration
ru: Совместная работа

en: Abbreviation
ru: Аббревиатура

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Address 2
ru: Адрес 2

en: Save Filter
ru: Сохранить фильтр

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Your virtual face or picture.
ru: Ваше виртуальное лицо или изображение

en: Publication Date
ru: Дата публикации

en: Publication Type
ru: Тип публикации

en: Highlight
ru: Подсвеченный

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Find and manage content.
ru: Поиск материалов и управление ими

en: Filipino
ru: Филипино

en: Last Access
ru: Последний вход

en: Administrative settings
ru: Административные настройки

en: Data export
ru: Экспорт данных

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность

en: Displaying @start - @end of @total
ru: Отображается с @start по @end из @total

en: Find and manage content
ru: Поиск материалов и управление ими

en: Edit {{ name }}
ru: Редактировать {{ name }}
