EPSCoR ERCore (8.x-1.0-beta20) - en to da translation catalogue (112 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Pages
da: Sider

en: Register
da: Opret konto

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Totals
da: Total

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Categories
da: Kategorier

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Country
da: Land

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: Book
da: Bog

en: Default
da: Standard

en: Archive
da: Arkiv

en: Updated
da: Opdateret

en: Component
da: Komponent

en: Total
da: I alt

en: Components
da: Komponenter

en: Unknown
da: Ukendt

en: Picture
da: Billede

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Submitted
da: Indsendt

en: Panels
da: Paneler

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Last access
da: Seneste tilgang

en: Node Title
da: Indholdselementtitel

en: Volume
da: Mængde

en: Start Date
da: Startdato

en: End Date
da: Slutdato

en: Address
da: Adresse

en: email
da: e-mail

en: Desc
da: Faldende

en: Events
da: Begivenheder

en: End
da: Slut

en: End date
da: Slutdato

en: Other
da: Anden

en: Last
da: Sidste

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: City
da: By

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Full
da: Fuld

en: Gender
da: Køn

en: Male
da: Mand

en: Female
da: Kvinde

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Pending
da: Afventer

en: File Upload
da: Fil upload

en: Upload file
da: Upload fil

en: Token
da: Symbol

en: Expired
da: Udløbet

en: First
da: Første

en: author
da: forfatter

en: White
da: Hvid

en: Denied
da: Nægtet

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Upload File
da: Upload fil

en: Apply
da: Udfør

en: Participants
da: Deltagere

en: Abstract
da: Resume

en: Postal Code
da: Postnummer

en: Offset
da: Forskydning

en: Family
da: Efternavn

en: Dates
da: Datoer

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Citation
da: Citat

en: Credentials
da: Brugeroplysninger

en: Parent ID
da: Overordnet ID

en: Primary
da: Primær

en: Collaboration
da: Samarbejde

en: Abbreviation
da: Forkortelse

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Address 2
da: Adresselinje 2

en: Save Filter
da: Gem filter

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: Publication Date
da: Udgivelsesdato

en: Highlight
da: Fremhæv

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Find and manage content.
da: Find og håndtér indhold.

en: Given
da: Fornavn

en: Middle name(s)
da: Mellemnavn(e)

en: Generational
da: Generation

en: Filipino
da: Filippinsk

en: Administrative settings
da: Administrative indstillinger

en: Asc
da: Stigende

en: Displaying @start - @end of @total
da: Viser @start - @end af @total

en: End date must be after start date.
da: Slut dato skal være efter start dato.

en: Find and manage content
da: Find og håndtér indhold

en: Edit {{ name }}
da: Redigér {{ name }}
