EPSCoR ERCore (8.x-1.0-beta20) - en to oc translation catalogue (87 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Pages
oc: Paginas

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Categories
oc: Categorias

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Country
oc: País

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: Book
oc: Libre

en: Default
oc: Per defaut

en: Programs
oc: Programas

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Picture
oc: Imatge

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Submitted
oc: Somés

en: Panels
oc: Escapolons

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Off
oc: Desactivat

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: End Date
oc: Data de fin

en: Address
oc: Adreça

en: email
oc: corrièr electronic

en: Events
oc: Eveniments

en: End
oc: Fin

en: End date
oc: Data de fin

en: Other
oc: Autre

en: Last
oc: Darrièr

en: First Name
oc: Prenom

en: Last Name
oc: Nom d'Ostal

en: City
oc: Vila

en: Sort by
oc: Triar per

en: Full
oc: Complet

en: Gender
oc: Sèxe

en: Male
oc: Òme

en: Female
oc: Femna

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Accounts
oc: Comptes

en: Pending
oc: En espèra

en: Upload file
oc: Transferir lo fichièr

en: Token
oc: Geton (token)

en: First
oc: Primièr

en: author
oc: autor

en: White
oc: Blanc

en: Website
oc: Site web

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Abstract
oc: Resumit

en: Postal Code
oc: Còde Postal

en: Panel
oc: Panèl

en: Offset
oc: Decalatge

en: Family
oc: Familha

en: Conference
oc: Conferéncia

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Citation
oc: Citacion

en: Primary
oc: Primaire

en: Collaboration
oc: Collaboracion

en: Abbreviation
oc: Abrevacion

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Highlight
oc: Suslinhar

en: Find and manage content.
oc: Busqueu e gestioneu lo contengut.

en: Filipino
oc: Filipí

en: Administrative settings
oc: Paramètres de l'administracion

en: Master
oc: Maître
