EPSCoR ERCore (8.x-1.0-beta25) - en to bn translation catalogue (36 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: Book
bn: বই

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Picture
bn: ছবি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Location
bn: অবস্থান

en: Last access
bn: সর্বশেষ ব্যবহার

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Filipino
bn: ফিলিপিন
