EPSCoR ERCore (8.x-1.0-beta25) - en to is translation catalogue (68 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Pages
is: Síður

en: Status
is: Staða

en: Register
is: Nýskráning

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Totals
is: Samtals

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Categories
is: Flokkar

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Country
is: Land

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: Book
is: Bók

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Archive
is: Skjalasafn

en: Updated
is: Uppfært

en: Component
is: Íhlutur

en: Total
is: Samtals

en: Components
is: Íhlutir

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Picture
is: Mynd

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Location
is: Staðsetning

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Node Title
is: Titill nóðu

en: Address
is: Heimilisfang

en: email
is: netfang

en: Events
is: Viðburðir

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: End date
is: Lýkur þann:

en: Last
is: Síðasta

en: Published?
is: Birt?

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: City
is: Borg

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Department
is: Deild

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: First
is: Fyrsta

en: author
is: höfundur

en: Website
is: Vefsíða

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Apply
is: Virkja

en: Dates
is: Dagsetningar

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.
