EPSCoR ERCore (8.x-1.0-beta29) - en to ur translation catalogue (41 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Pages
ur: صفحات

en: Status
ur: حالت

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Totals
ur: کل

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Description
ur: وضاحت

en: On
ur: آن

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Country
ur: ملک

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Category
ur: زمرہ

en: Name
ur: نام

en: Book
ur: کتاب

en: Default
ur: طے شدہ

en: Archive
ur: آرکائیو

en: Component
ur: جزو

en: User
ur: صارف

en: Active
ur: فعال

en: Block
ur: بلاک

en: Page
ur: صفحہ

en: Drupal
ur: ڈروپل

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
