EPSCoR ERCore (8.x-1.0-beta30) - en to kn translation catalogue (80 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Totals
kn: ಒಟ್ಟು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Book
kn: ಪುಸ್ತಕ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Partial
kn: ಆಂಶಿಕ

en: Program
kn: ಕ್ರಮವಿಧಿ (ಪ್ರೋಗ್ರಾಂ)

en: Programs
kn: ಪ್ರೋಗ್ರಾಂಗಳು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Submitted
kn: ಸಲ್ಲಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Off
kn: ಜಡ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Volume
kn: ಧ್ವನಿಯ ಪ್ರಮಾಣ

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: End Date
kn: ಮುಕ್ತಾಯ ದಿನಾಂಕ

en: Software
kn: ತಂತ್ರಾಂಶ

en: Mobile
kn: ಮೊಬೈಲ್

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Last
kn: ಕೊನೆಯ

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Male
kn: ಮಲೆ

en: Department
kn: ವಿಭಾಗ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Accounts
kn: ಖಾತೆಗಳು

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Expired
kn: ಕಾಲಾವಧಿ ಮುಗಿದಿದೆ

en: First
kn: ಮೊದಲ

en: White
kn: ಶ್ವೇತ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Full Name
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: Panel
kn: ಫಲಕ

en: Family
kn: ಕುಲ

en: Filter Type
kn: ಶೋಧಕದ ಬಗೆ

en: Guest
kn: ಅತಿಥಿ

en: Presentation
kn: ಪ್ರಸ್ತುತಿ

en: Citation
kn: ಉಲ್ಲೇಖ(Citation)

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Organizer
kn: ಆಯೋಜಕರು

en: Abbreviation
kn: ಸಂಕ್ಷಿಪ್ತ ರೂಪ

en: Highlight
kn: ಹೈಲೈಟ್
