EPSCoR ERCore (8.x-1.1) - en to eo translation catalogue (54 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Status
eo: Stato

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Description
eo: Priskribo

en: On
eo: Ŝaltita

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: Country
eo: Lando

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Category
eo: Kategorio

en: Name
eo: Nomo

en: Book
eo: Libro

en: Help
eo: Helpo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Component
eo: Komponanto

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: Picture
eo: Bildo

en: User
eo: Uzanto

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: Drupal
eo: Drupalo

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Location
eo: Loko

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Last access
eo: Lasta aliro

en: Desc
eo: malkreske

en: Other
eo: Alia

en: City
eo: Urbo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Full
eo: Kompleta

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Apply
eo: Apliku

en: Abbreviation
eo: Mallongigo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Address 2
eo: Adreso 2

en: Asc
eo: kreske
